American Dream – idealny trawnik!

Kiedy oglądamy amerykańskie filmy albo też czytamy amerykańskie powieści szybko zauważamy, jak wielką wagę przywiązuje się tam do trawników. Są one zazwyczaj piękne, zadbane, idealnie przystrzyżone. W czym tkwi sekret? Co zrobić, aby posiadać taki amerykański trawnik dookoła swojego domu?

Nawadnianie ogrodów – klucz do sukcesu

Na pewno oczywiście należy regularnie przycinać taki trawnik. Motyw koszenia trawnika wokół domu powtarza się systematycznie w każdej amerykańskiej produkcji. Jednak oprócz tego pojawiają się tam zraszacze do trawy. Co to jest, jak to działa i czy jest sens montować takie nawadnianie ogrodów na polskich trawnikach?

Automatyczne systemy nawadniania trawników

Ogólnie rzecz ujmując, cały system, który umożliwia zdalnie sterowane podlewanie trawników bez udziału człowieka nazywa się systemem nawadniania trawników. Za tą niezbyt skomplikowaną nazwą kryją się trzy rzeczy – zraszacze do trawy. sterowniki i elektrozawory oraz przewody łączące wszystko w całość. Poszczególne systemy różnią się między sobą przede wszystkim typem zraszaczy do trawy – mogą one być stałe, ruchome albo kroplujące.

Oczywiście taki zestaw podstawowy wyposażyć można dodatkowo w
przeróżne bardziej bajeranckie urządzenia jak np. czujniki wilgotności czy temperatury. Kiedy to się przydaje? Praktycznie codziennie, jednak wyjątkowo duże znaczenie ma, jeśli wyjeżdżamy często na długo z domu. Gdy bowiem będzie dużo padało, albo będzie susza to czujniki te zmodyfikują wcześniejsze ustawienia dotyczące intensywności i ilości nawadniania.

Montaż i zakup systemu nawadniania ogrodu

Jak wygląda montaż takiego nawadniania? Na początek warto wspomnieć, że generalnie najprościej jest zamontować systemy nawadniania trawników i ogrodów przed ich „utworzeniem”. Kiedy bowiem trawa i kwiaty już wyrosną, to będziemy musieli na pewno poświęcić część z nich, by nieco rozkopać ogród, aby wprowadzić w ziemię całą instalację. Jednak oczywiście jest to jak najbardziej możliwe.

Drugą ważną sprawą, którą należy poruszyć, jest zagadnienie montażu samodzielnego. Otóż jest to możliwe, jednak warto rozważyć zatrudnienie specjalisty. Taki fachowiec wówczas nie tylko będzie potrafił zaaranżować cały ogród, lecz także pomoże nam w doborze odpowiednich rodzajów zraszaczy do trawy, dokona odpowiednich ustawień, nauczy, jak je zmieniać oraz przy okazji pokaże na pewno, jakie dodatki możemy zainstalować i jak to zrobić.

Jak zatem widać -warto zainwestować w automatyczne systemy nawadniania trawników, jeśli chcemy mieć piękny, amerykański trawnik!

© 2019 A MarketPress.com Theme