Co warto wiedzieć o kocim pazurze?

Koci pazur znany jest już od wielu tysięcy lat i jest to zioło, któremu przypisywano wszechstronne działanie na niemalże wszystko. Czas najwyższy poznać właściwości lecznicze tej rośliny i dowiedzieć się tego, na co może ona pomóc.

Koci pazur zioła godne uwagi

Zdrewniałe pnącze kociego pazura jest niezwykle cenne ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Wiedza ta znana jest już od stuleci, a obecnie potwierdziły ją liczne badania naukowe. Zioło koci pazur uznawane było za lek na nadciśnienie, grzybicę, choroby skórne, nerwice, astmę, depresję i reumatyzm. Bez wątpienia wyprzedza swoimi właściwościami koci pazur zioła takie jak melisa, mięta czy szałwia. Oczywiście każde zioła zasługuje na uwagę i wyróżnia się określonymi właściwościami. Koci pazur okazuje się być niezwykle pomocny przy leczeniu chorób alergicznych, schorzeń układu nerwowego, cukrzycy i chorób układu moczowego.

Bardzo cennym składnikiem tej rośliny są alkaloidy pobudzajcie leukocyty odpowiedzialne za obronę naszego organizmu przed patogenami z zewnątrz. W związku z tym zioło koci pazur polecane jest do wzmocnienia układu odpornościowego. Ponadto zawiera ono również antyoksydanty, które walczą z wolnymi rodnikami, które sieją spustoszenie w naszym organizmie i przyśpieszają proces starzenia się komórek.

Zioło kociego pazura wykazuje również właściwości przeciwzapalne, co okazuje się być bardzo pomocne do łagodzenia stanów zapalnych różnych narządów. Dodatkowo są przypadki, gdzie roślina ta wspomaga leczenie raka i białaczki. Substancje aktywne w kocim pazurze spowalniają rozrost chorobotwórczych komórek, zmniejszają ryzyko wystąpienia raka piersi i mięsaka Ewinga. Nie brakuje również przesłanek co do tego, że zdrewniałe pnącze kociego pazura pomaga w chorobie Alzheimera, Crohna i Parkinsona. Sięga się po nie przy artretyzmie i zapaleniu narządów płciowych.

Przeciwwskazania do stosowania zioła kociego pazura

Chociaż kociego pazura zioło jest produktem naturalnym i wykazującym prozdrowotne działanie, to jednak są pewne przeciwwskazania co do jego stosowania. Nie powinny sięgać po tą rośliny kobiet ciężarne i karmiące piersią. Koci pazur nie jest zalecany również w przypadku cukrzycy insulinozależnej i przy niedociśnieniu. Nie powinny sięgać po niego osoby borykające się z chorobami autoimmunologicznymi ani po przeszczepie. Zioła tego nie należy podawać również dzieciom.

© 2019 A MarketPress.com Theme