Frezy pełnowęglikowe z ostrzem diamentowym – co warto o nich wiedzieć?

Producenci z roku na rok oferują coraz lepsze jakościowo frezy palcowe, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się niezawodne frezy pełnowęglikowe z ostrzem diamentowym, które błyskawiczne zyskały olbrzymią popularność i coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które bliżej chcą poznać te niesamowite frezy.

Frezy pełnowęglikowe z ostrzem diamentowym

Oryginalne frezy pełnowęglikowe z ostrzami diamentowymi mogą pochwalić się bardzo dużą żywotnością i doskonałą chropowatością powierzchni zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne frezy w tym samym przedziale cenowym.

Jedną z największych zalet frezów pełnowęglikowych z ostrzem diamentowym jest doskonała redukcja zadziorów. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim przy obróbce metali nieżelaznych. Godna uwagi jest przede wszystkim seria 2000, która optymalna jest dla stopów aluminiowych, grafitu, wzmocnionych tworzyw sztucznych i wymagającej stali węglowej.

Frezy palcowe z wlutowaną płytką

Całkowitą nowością na rynku są także frezy palcowe z wlutowaną płytką, które także mogą pochwalić się bardzo szerokim zastosowaniem. Dzięki doskonałej sztywności można obrabiać nawet bardzo twarde materiały z dużą dokładnością. Na szczególną uwagę zasługuje specjalne pokrycie PVD, które znacząco zmniejsza opory tarcia i co najważniejsze zwiększa również odporność na zużycie.

Frezy palcowe z wlutowaną płytką wyróżniają się lutowanym korpusem, dzięki któremu znacząco zwiększa się żywotność narzędzia zwłaszcza, przy pracy w dużym stopniu przerywanej. Frezy te idealnie nadają się do obróbki stali zwykłej, miękkiej, stopowej, nierdzewnej, żeliwa i żeliwa ciągliwego.

Frezy z najwyższej półki

Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na powlekane frezy palcowe z wlutowanymi płytkami, które poradzą sobie w każdych warunkach. Powłoki odporne są na utlenianie i mogą pochwalić się dużą twardością, dzięki czemu frezy są bardzo żywotne.

Jedyną wadą frezów jest dość wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Problemem może okazać się również dostępność, dlatego też warto odwiedzić sprawdzone sklepy internetowe, które specjalizują się w sprzedaży nietypowych frezów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Frezwid

© 2019 A MarketPress.com Theme