Jak dobrze sprzedać mieszkanie?

Dzisiejszy rynek nieruchomości jest “rynkiem byka”, parafrazując giełdowy slang maklerów, co nie oznacza, że każde mieszkanie sprzedamy szybko i drogo, wystawiając nijaką ofertę w dziale “ogłoszenia nieruchomości” na znanej platformie.

Ład i porządek

Chcąc upłynnić nawet takiego “pewniaka” jak dwupokojowe mieszkanie w dobrej dzielnicy dużego miasta, musimy wykazać się trochę większą inicjatywą niż oświadczenie kilku znajomym: Sprzedam mieszkanie.

Przede wszystkim lokum do sprzedaży trzeba przygotować.

I zacząć należy od zrobienia porządku. Nie chodzi tu o umycie podłóg i okien (chociaż to też), ale przede wszystkim o pozbycie się nadmiaru rzeczy. Przyszły klient będzie wolał zawsze mieszkanie przestronne i sprawiające wrażenie nawet pustego niż zagracone i przeładowane ozdobami. Dlatego przejrzyjmy krytycznie nasze dobra, pozbądźmy się śmieci oraz niepotrzebnych rzeczy i spakujmy je w kartony, a następnie wywieźmy na przechowanie do rodziców, babci, cioci czy przyjaciółki to, bez czego możemy się obejść. Zaskoczy nas, jak niewielu przedmiotów potrzebujemy tak naprawdę.

Odświeżenie mieszkania

Przy założeniu, że mieszkanie nie potrzebuje remontu (jeśli potrzebuje, to albo sprzedajemy je taniej jako mieszkanie do remontu, albo bezwzględnie remontujemy i sprzedajemy w wyższej cenie), warto je zawsze odświeżyć. Czyli odmalować ściany, jeśli tego wymagają, wymienić dywanik w łazience, naprawić cieknące krany czy niedomykające się szafki. Zniszczonych drzwiczek w kuchni nie trzeba od razu wymieniać – często wystarczy samoprzylepna okleina i to wcale nie na całej ich powierzchni a tylko np. dokoła uchwytów, gdzie najczęściej wyglądają najgorzej. Pomysłów DYI w internecie jest mnóstwo i na prawdę nie trzeba wydawać od razu tysięcy złotych, żeby uzyskać zadziwiająco dobre efekty.

Słów kilka o designie

Niezależnie od tego, w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie i co nam się podoba, pamiętajmy o jednym – najlepiej sprzedają się mieszkania neutralne, czyli takie, w których klient może najłatwiej wyobrazić sobie siebie w kapciach na kanapie. Jeśli mamy wątpliwości, co dokładnie oznacza termin neutralne wnętrza, przejrzyjmy w internecie zdjęcia pokoi hotelowych i łazienek. Dominują tu kolory beżowe, brązy, szarości, wanilia i biel. Jeśli obrazy to stonowane, przedstawiające naturę lub abstrakcyjne, jeśli ozdoby, to użyteczne -lampy, ładny dywan, zegar. Nie chodzi o to, żeby zmienić nasze mieszkanie w hotelowy pokój, jednak zneutralizujmy to, co można bez wahania.

Gdzie szukać wskazówek?

Jeśli chodzi o wygląd samego ogłoszenia, najlepiej po prostu przejrzeć oferty “sprzedam mieszkanie” i “kupię mieszkanie” a następnie wybrać te, które przyciągnęły naszą uwagę i stworzyć ogłoszenie podobne do tego, które przekonuje nas najbardziej. Oczywiście warto poradzić się w tej kwestii przyjaciół czy rodziny – co dwie głowy to nie jedna.

© 2019 A MarketPress.com Theme