Niezbędnik każdego warsztatu

Chcesz rozpocząć działalność warsztatową? Szykujesz się do rozbudowy swojego stanowiska pracy i szukasz inspiracji, co jeszcze powinno wchodzić w jego skład? Poniżej prezentujemy kilka przykładów elementów wyposażenia, które mogą istotnie poprawić funkcjonowanie warsztatu.

Narzędzia do drewna

Niezależnie czy zajmujesz się stricte obróbką metalu, czy Twoja działalność jest bardziej urozmaicona, prędzej czy później napotkasz na sytuację, w której niezbędne będzie wykonanie jakiejś pracy w drewnie. Być może to będzie coś prozaicznego jak dorobienie trzonka do właśnie wykonanego przedmiotu. Albo może coś bardziej skomplikowanego. Niezależnie od powodu, przez który będziesz ich potrzebować, narzędzia do drewna okazują się niezbędnikiem. Próba wykonania choćby małej obróbki przy użyciu narzędzi przeznaczonych do metalu w najlepszym razie będzie tylko bardziej czasochłonne, w najgorszym zaś może skończyć się ciężkim wypadkiem przy pracy, z dotkliwymi konsekwencjami.

Do podstawowych narzędzi do drewna warto zaliczyć wiertła plus odpowiednią wiertarkę, piłę przeznaczoną do cięcia drewna, heble, dłuta, szlifierkę do drewna. Warto zadbać by narzędzia były w dobrej kondycji, uporządkowane i naostrzone. Wtedy praca z nimi będzie bezpieczna i efektywna.

Ostrzenie narzędzi

A skoro już o ostrych narzędziach mowa. Czy są to narzędzia do drewna, metalu, czy to są piły, frezarki, tokarki, czy narzędzia CNC, wszystkie potrzebują regularnego ostrzenia. Oczywiście możemy w tym celu skorzystać z pomocy warsztatów wyspecjalizowanych w ostrzeniu narzędzi, jednak wiąże się to z kosztami. Nie jest to jednak największa niedogodność. Narzędzia przeznaczone do ostrzenia musimy przecież dostarczyć na miejsce wykonywania takich usług, a zazwyczaj oznacza to konieczność oddelegowania jednego lub więcej pracowników, a także oczekiwania na zwrot gotowych narzędzi, nierzadko więcej niż jeden dzień.

Znacznie szybszą i tańszą alternatywą jest wyposażenie warsztatu w narzędzia takie, jak pilniki czy szlifierki do metalu, które pozwolą usługę wykonać na miejscu. Prawie zawsze wiąże się to z dodatkowym szkoleniem pracownika, ale zważywszy na oszczędzony czas i środki, jest jak najbardziej rozsądne.

Narzędzia CNC

Coraz częściej wykorzystywanymi narzędziami są właśnie te, wykorzystujące technologię CNC. Nie ma się czemu dziwić, gdyż pozwalają na tańsze, bardziej precyzyjne i szybsze wykonanie prac. Nie jest to już aż tak ogromny wydatek, jak jeszcze 10 lat temu — narzędzia CNC są obecnie do nabycia zaledwie za kilkanaście tysięcy złotych. Znacząco jednak zwiększy to profesjonalizm wykonywanych prac.

© 2019 A MarketPress.com Theme