Zalety i wady zakupu węgla w workach

Ogrzewanie węglem jest obecnie najbardziej popularnym sposobem pozyskiwania ciepła. Chociaż proponowane są inne, nowocześniejsze rozwiązania, jednak to właśnie kotły na paliwo stałe znajdują się w większości polskich domów. Węgiel sprzedaż jest realizowana na dwa sposoby, a jest to opał dostępny luzem oraz węgiel workowany.

Kto najczęściej kupuje węgiel w workach i dlaczego?

Zakup konfekcjonowanego paliwa do kotłów grzewczych najbardziej powszechny jest wśród właścicieli wolnostojących domów jednorodzinnych, bliźniaków oraz szeregowców. Każdy z użytkowników takich obiektów mieszkalnych dysponuje ograniczoną powierzchnią przeznaczoną do przechowywania opału. Najczęściej jest to po prostu kotłownia, w której znajduje się piec grzewczy wraz z całym oprzyrządowaniem.

Jest to główny powód, dla którego kupowany jest węgiel workowany, ale nie tylko ten aspekt decyduje o zakupie opału w takiej formie. Drugim powodem jest większa możliwość utrzymania w czystości pomieszczeń gospodarczych wewnątrz domu. Węgiel w workach wykonanych z grubej, nieprzepuszczalnej folii, nie powoduje nadmiernego zanieczyszczenia otoczenia.

Jakie zalety i wady niesie ze sobą kupowanie węgla workowanego?

Oprócz wymienionych już wcześniej plusów, jakie węgiel sprzedaż w workach generuje, można także dodać, że konfekcjonowany opał jest o wiele łatwiejszy do transportu, magazynowania oraz przesypywania do zbiorników kotłów grzewczych.

Gruba, nieprzepuszczalna folia, w którą pakowany jest węgiel doskonale go chroni przed zawilgoceniem, kiedy jest przechowywany na odkrytych placach magazynowych. Jest to znacząca korzyść dla kupującego opał, ponieważ jest on bardziej kaloryczny, lepiej się spala. Ważna dla użytkownika jest także waga opału, Jeśli jest mokry, waży więcej i przez to więcej kosztuje, a jego walory cieplne są znacznie mniejsze.

Jedynym minusem jest nieco wyższa cena węgla workowanego.

W jaki sposób pakowany jest węgiel i gdzie można go kupić?

Węgiel przeznaczony do pieców domowych, najczęściej ekogroszek, jest dostępny w sprzedaży w workach 50-cio, 30-to oraz 25-cio kilogramowych foliowych workach, które można kupować w zależności od potrzeb.

Węgiel workowany jest stale dostępny w dyskontach, centrach ogrodniczych oraz budowlanych, a nawet na stacjach benzynowych, kiedy trwa sezon grzewczy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.alpari.com.pl/detal

© 2019 A MarketPress.com Theme