Co wpływa na cenę domu modułowego?

Gotowe domy bez działki to idealna propozycja dla tych, którzy pragną zaoszczędzić na budowie. Warto również wiedzieć, że budynki energooszczędne są także tanie w utrzymaniu. Należy jednak pamiętać, że ostateczna cena zależy od wielu czynników. Podczas podejmowana decyzji musimy kierować się przede wszystkim wytrzymałością i żywotnością konstrukcji, a także standardem wykonania prac budowlanych.

Jakość materiałów

Gotowe domy bez działki zazwyczaj wykonywane są z modułów drewnianych. Duże znaczenie ma to, jakie surowce wykorzystywane są do ich produkcji. Wbrew pozorom nie musi być to najdroższe drewno, które uchodzi za ekskluzywne. Istotne jest jednak to, aby spełniało ono konkretne normy i standardy.

Oczywiście na jakość materiałów wpływa także sposób ich obróbki. Bardzo ważne jest to, aby każdy moduł przeszedł wieloetapowe przygotowanie. Plusem jest fakt, że są to elementy wykonywane w fabrykach, co zmniejsza ryzyko nieprawidłowości. Przedsiębiorstwa produkcyjne posiadają zaawansowany system kontroli.

Typ projektu

Na cenę gotowego domu bez działki bezpośrednio wpływa typ projektu. Projektowanie budynku na własne zamówienie może podnieść całkowity koszt budowy nawet o kilkanaście tysięcy. Ponadto wiele renomowanych firm realizuje wyłącznie projekty, które posiada w swojej bazie. Wszystko po to, aby realizacja prac przebiegła sprawnie i rzetelnie.

Nie musimy obawiać się, że gotowy projekt będzie niedopasowany do naszych potrzeb. Możemy wprowadzić do niego mniej i bardziej istotne zmiany. Dzięki temu będzie on przystosowany do naszych wymagań, a jednocześnie nie będzie kosztować majątku.

Wielkość domu

Gotowe domy bez działki zwykle są niewielkie (do 100 m2), dzięki czemu są tanie w budowie i utrzymaniu. Oczywiście projekty są zróżnicowane, więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić problemu.

Im większa powierzchnia użytkowa, tym droższy w wykonaniu dom. Musimy liczyć się z tym, że każde dodatkowe pomieszczenie to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto więc dokładnie zastanowić się, czy naprawdę go potrzebujemy.

© 2019 A MarketPress.com Theme