Dom zaczęty od podstaw

W każdym wademekum współczesnego inwestora istnieje parę punktów, które muszą być zrealizowane, aby budowa domu, bądź innego budynku z piwnicą była zrealizowana prawidłowo. Każdy człowiek pałający się budownictwem wie, że najważniejsze jest wzmocnienie początkowych ścian budowy, czyli tych, które mieszczą się pod ziemią. Izolacja ścian piwnicy stanowi obecnie podstawę, która nie może być pominięta, bowiem od tego zależy jak będzie wyglądała dalsza konstrukcja i przez jaki okres nasz dom będzie trwały.

Izolacja piwnicy jako nieodłączny element budowy.

Obecnie na rynku budowlanym istnieje wiele metod izolowania naszego podziemnego pomieszczenia. Na początku powinniśmy jednak zadać sobie pytanie: po co tak właściwie zabezpiecza się ściany piwnicy?

Grunty schowane pod powierzchnią ziemi powinny być szczególnie chronione. Te ściany, których na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy, są najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Przez ściany naszego domu przenika do wnętrza naszej piwnicy woda, które może powodować wilgoć, a w dalszym rezultacie pleśń. Izolacja piwnicy stanowi naturalną ochronę przed przemakaniem fundamentów. Dzięki temu nasz dom jest o wiele trwalszy i bezpieczniejszy, bowiem wykwity grzyba na ścianach powodują wiele chorób rozpoczynając od astmy, a kończąc na rozmaitych chorobach skóry.

Sposoby na izolację piwnicy

Już od wielu lat możemy spotkać się z rozmaitymi sposobami, które sprawiają, że nasza izolacja ścian piwnicy jest skuteczna. Należą do nich między innymi:

Izolacje przeciwwilgociowe, czyli tak zwane lekkie służą do ochrony piwnicy, która postawiona jest powyżej poziomu wód gruntowych. Taka izolacja piwnicy zapewnia ochronę bez wywierania parcia hydrostatycznego. Jest szczególnie polecana dla fundamentów leżących w miejscu niskiego zawilgocenia.

Izolacje przeciwwodne dzielące się na średnie i ciężkie. Taki typ izolacji ścian piwnicy jest polecany zwłaszcza na fundamentach położonych poniżej poziomu wód gruntowych. Na czas trwania prac budowlanych konieczne jest odprowadzenie wody, a ponadto wykonanie ścian budynku z wodoodpornego betonu. Ten typ izolacji piwnicy układa się w dwóch warstwach.

Posiadając fundamentalną wiedzę na temat tego jak ważna jest izolacja piwnicy możemy lepiej zadbać o to, aby nasz dom był bezpieczny i odporny na wpływy zewnętrzne.

© 2019 A MarketPress.com Theme