Kupno gotowego domu drewnianego

Zakup gotowego domku z drewna jest dziś o wiele prostszy niż jeszcze 15 lat temu. Wystarczy skorzystać z jednej z ofert firmy stolarskich, która dostarczy nam domek w częściach przeznaczonych do samodzielnego złożenia – przesyłka dotrze do nas kurierem. Ewentualnie, istnieje możliwość skorzystania z oferty sprzedażowej jednego z dystrybutorów takiego domku. Wówczas różnorodność projektów i rozwiązań będzie większa.

Domki do samodzielnego montażu

Kupując domek przeznaczony do samodzielnego montażu możemy przede wszystkim liczyć na to, że konstrukcja powstanie na bazie sprawdzonego i wielokrotnie wypróbowanego projektu. To oznacza, że łatwo jest reklamować wady konstrukcyjne, które mogą ewentualnie wyjść na jaw w trakcie użytkowania domku. Dodatkowo, mamy możliwość bardzo dokładnego sprawdzenia, na co się decydujemy – centra dystrybucyjne są w stanie zaprezentować taki domek na powierzchni wystawowej.
Domy bez działki budowanej w ten sposób są finalnie tańsze niż domki, do których wybudowania kupujemy projekt, a następnie bierzemy się do samodzielnej realizacji inwestycji. W tym drugim wypadku jet o tyle trudniej, że trzeba znaleźć ekipę, która będzie gotowa przystosować projekt do ukształtowania terenu, na której stanie obiekt. Dodatkowo, musi być to sprawdzona ekipa fachowców, którzy będą w stanie rzetelnie podejść do budowy całkiem nowej dla siebie budowli.

Jak kupować gotowe domy bez działki?

Przeglądając ofertę, możemy zauważyć, że domki gotowe są produkowane głównie z drewna świerkowego – często z rodzimych świerków lub sosen, tudzież jodeł. Nic w tym dziwnego. Drewno iglaste jest bardzo łatwe w obróbce, bardzo dobrze radzi sobie z niskimi temperaturami, nie wypacza się zbyt łatwo przy zmianach temperatur. Wybierając konkretnego dostawcę sprawdźmy, czy oferuje on drewno sezonowane, czy deski będą impregnowane, a także czy zapewnia on malowanie lub lakierowanie drewna.

Domki gotowe z drewna: z podłogą, czy bez?

Drewniane domki gotowe bez podłogi są zwykle znacznie tańsze niż obiekty wyposażone w pełną odeskowaną podłogę. Warto jednak dodać, że oszczędność może być pozorna, gdy nie będziemy w stanie samodzielnie zbudować dobrze wyizolowanego od niskich temperatur i wilgoci podłoża.

Niezależnie od tego, czy dom kupujemy z podłogą, czy nie, należy zadbać o profesjonalne odseparowanie go od gleby.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmyHoger

© 2019 A MarketPress.com Theme