Listwy wykończeniowe do glazury

Listwa wykończeniowa do płytek ma spełniać nie tylko zadania estetyczne. To, że ma ładnie łączyć ściany i podłogi to jest powszechnie wiadome. Jednak najważniejszym celem listew do glazury jest hydroizolacja, ukrycie przewodów, a także ułatwienie w utrzymaniu czystości.

Zalety listew wykończeniowych do płytek

Listwa wykończeniowa do płytek ma za zadanie chronić ściany i kafelki przed zabrudzeniami. Dodatkowo pomoże zamaskować niewielkie niedoskonałości przy malowaniu oraz układaniu płytek. Ponadto zabezpiecza przed gromadzeniem się kurzu i wilgoci w szczelinach.

Listwy położone przy kafelkach poprawiają także aspekt estetyczny. Także maskują różnego rodzaju cięcia oraz delikatne ubytki, powstałe podczas montażu.

Rodzaje listew do płytek

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są listwy wykończeniowe do glazury. Używane są zawsze tam, gdzie występuje łączenie z kafelkami ceramicznymi. Specjalne profile wykończeniowe, zarówno do płytek, jak i drewna, mają swoje zastosowanie, kiedy listwa powinna znaleźć się pomiędzy płytkami ceramicznymi i drewnianymi panelami.

Warto wspomnieć, że listwy do płytek mają półokrągły kształt i wykonane są z aluminium lub nierdzewnej stali. Plastikowa listwa wykończeniowa do płytek raczej nie będzie dobrym wyborem, o czym należy pamiętać.

Najlepsze listwy przypodłogowe do płytek

Często listwy wykorzystywane są na balkonach, więc materiał z jakiego są zrobione musi być naprawdę odporny na różnice temperatur, deszcz, śnieg, a także słońce.

Jeśli wybierzemy plastikowe listwy to najlepiej sprawdzą się w warunkach domowych, szczególnie w sypialni lub garderobie.

© 2022 A MarketPress.com Theme