Rodzaje domów z prefabrykatów

Dom z prefabrykatów to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje szybkiej przeprowadzki, ale niestety działka nie jest jeszcze w jakikolwiek sposób zagospodarowana, aby można było tam zamieszkać. Domy prefabrykowane są nie tylko stosunkowo tanie, ale przede wszystkim niezwykle szybkie w budowie, nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Niska cena i szybka budowa

W porównaniu do kosztów związanych z budową tradycyjnych domów, te wykonywane z prefabrykatów są dość niższe. Jednak należy uważać, gdyż nie wszyscy wykonawcy postępują wobec swoich klientów uczciwie. Dlatego warto dokładnie zorientować się, co dokładnie zawarte zostało w kosztach budowy domu. Jeśli dokładnie nie zapoznamy się z umową okazać się może, że w niska i bardzo przyciągająca cena wyjściowa nie uwzględnia kosztów niektórych niezbędnych materiałów i prac. W takim przypadku okazać się może, że lepiej będzie wybrać ofertę droższą, ale bez ukrytych kosztów,

Kanadyjczyki, jako najpopularniejszy model domu z prefabrykatów

Kanadyjczyki są domami drewnianymi ze ścianami o konstrukcji szkieletowej, montowane niemal do samego końca w warunkach fabrycznych. Na budowie wszystkie elementy są jedynie ze sobą łączone, przez co powstanie takiego domu jest niezwykle szybkie. Aby jednak mogły spełniać swoje funkcje, koniecznie wykonane zostać muszą z wysokiej jakości drewna.

Cała prawda o prefabrykowanych domach

Technologii wykorzystywanych w budowie tego typu domów jest naprawdę bardzo wiele. Najczęściej spotkać się można z energooszczędnym typem domu, czyli takim, który zbudowany został na bazie szkieletu – drewnianego lub stalowego w zależności od potrzeb i wymagań danego klienta. Wokół domów wykonywanych z prefabrykatów narosło w ostatnim czasie wiele mitów. Wiele osób przekonanych jest, że tego typu domy są bardzo zimne,dlatego nadają się jedynie do sezonowego wykorzystania. To dość błędne przekonanie. Drewno jest co prawda bardzo słabym przewodnikiem ciepła, za to doskonale sprawdza się jako cieplny izolator, nie przepuszczając ciepła na zewnątrz. Dlatego też takie domy po odpowiedniej termoizolacji bez najmniejszych przeszkód wykorzystywane mogą być także w okresie zimowym. Kolejnym nieprawdziwym przekonaniem jest nietrwałość domów powstających z prefabrykatów. Otóż każdy element opuszczający fabrykę musi przejść rygorystyczne testy jakościowe, aby do budowy domów użyte zostały jedynie te najsolidniejsze elementy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER

© 2019 A MarketPress.com Theme