Sposoby na precyzyjne cięcie i wiercenie betonu

Cięcie betonu i wiercenie otworów w betonie odbywa się przy pomocy techniki diamentowej. Jest ona niezwykle precyzyjna, a zarazem bezpieczna. Prace wykonywane w ten sposób nie zagrażają bezpieczeństwu budynku. Podczas ich realizacji znacznie ograniczony jest hałas. Technika diamentowa nie generuje również żadnych drgań, dzięki czemu nośność poszczególnych elementów konstrukcyjnych nie jest narażona na osłabienie.

Cięcie betonu techniką diamentową

Cięcie diamentowe jest nowoczesną techniką, która wykorzystuje niezwykle zaawansowane konstrukcyjnie urządzenia elektryczne. Wysoka częstotliwość pozwala ma diamentowe cięcie betonu, elementów żelbetonowych, ceglanych czy kamiennych. Cięcie betonu może odbywać się nawet w skomplikowanych i trudno dostępnych miejscach. Cięcie diamentowe pozwala na wykonywanie operacji na elementach o dowolnej głębokości i różnych wymiarach. Do cięcia betonu wykorzystuje się rozmaitego rodzaju piły. Mogą to być piły ścienne, które montowane są na szynie. Charakteryzują się one dużą głębokością cięcia i są w pełni zautomatyzowane.

Piły do cięcia betonu

Cięcie betonu wykonać można również za pomocą hydraulicznych pił ręcznych z napędem obwodowym. Stosowane są także piły tarczowe i spalinowe piły łańcuchowe. Istotną kwestią jest również cięcie świeżego betonu. Do jego przecinania wykorzystuje się najczęściej przecinarki spalinowe posiadające duża moc. Charakteryzują się one wysoką jakością, dzięki czemu możliwe jest cięcie betonu na sucho. Nie towarzyszy temu ryzyko emisji zbyt dużego hałasu ani powstawania dużej ilości pyłu. Za pomocą tej metody wykonać można dylatacje w betonie, który wylany został zaledwie kilka godzin wcześniej. Technika ta znajduje swoje zastosowanie w rozmaitych halach i magazynach.

Diamentowe wiercenie w betonie

Wiercenie w betonie – http://wierceniebetonu.com/ może odbywać się za pomocą nowoczesnej technologii bezudarowego wykonywania otworów. Wiercenie otworów w betonie odbywa się za pośrednictwem nowoczesnych urządzeń, które korzystają z zaawansowanej technologii podwyższonej częstotliwości. Bardzo szeroki jest również zakres średnic, na których możliwe jest wiercenie otworów w betonie. Długość wierconych otworów zależy przede wszystkim od możliwości technicznych i może sięgać nawet kilkunastu metrów głębokości. Nowoczesne urządzenia są w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu wiercenie w betonie może odbywać się bez udziału operatora. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy w miejscu pracy obecne jest zagrożenie gazowe lub panuje wysoka temperatura.

© 2019 A MarketPress.com Theme