Wiercenie w żelbecie – skuteczna metoda diamentowa

Wiercenie otworów w betonie jest jednym z najtrudniejszych etapów przygotowawczych pod rozprowadzenie instalacji. Do tego rodzaju zadań stosuje się specjalistyczne urządzenia wiertnicze, które są wyposażone w diamentowe wiertła, co pozwala na szybkie, dokładne i efektywne wykonanie planowanej pracy.

Na czym polega praca wiertarki z diamentowym wiertłem?

Obecnie wiercenie w żelbecie odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, jakim jest wiertarka diamentowa. Tego rodzaju sprzęt świetnie radzi sobie z bardzo twardym i posiadającym mocno zbitą strukturę materiałem.

Zasadniczą częścią roboczą wiertarki jest wiertło o końcówce posiadającej koronkę z miału diamentowego, a pozostałe części są wykonane z odpornych na wysokie temperatury, na tarcie oraz na wibracje o wysokich częstotliwościach materiałów.

Za pomocą tego typu wiertarek wycinanie otworów w betonie odbywa się szybko, dokładnie oraz nie powoduje żadnych ubytków w substancji budynku. Otwory mogą być wiercone w różnych kierunkach, w poziomie i pionie, a także pod dowolnymi kątami. Można wycinać długie kanały od kilku do kilkunastu metrów.

Wiercenie w żelbecie za pomocą technologii diamentowej jest bardzo precyzyjne, a wnętrze tunelu posiada idealnie gładkie powierzchnie, dzięki czemu nie ma konieczności jego wyrównywania.

Gdzie wiercenie otworów w betonie jest stosowane?

Wycinanie otworów w betonie techniką diamentową jest bardzo popularnym sposobem na drążenie kanałów wentylacyjnych w budynkach. Poprzez odwierty uzyskuje się rozprowadzenia dla instalacji wodnych, grzewczych oraz kominowych. Metoda sprawdza się we wszystkich budynkach, których podstawowym budulcem jest beton.

Otwory w żelbecie wykonuje się także podczas budowy różnych obiektów drogowych, gdzie projekt przewiduje rozprowadzenie sieci i instalacji koniecznych do prawidłowego działania. Do takich obiektów należą tunele, wiadukty, mosty oraz wiele innych części infrastruktury drogowej.

Diamentowa metoda wycinania otworów w betonie jest także powszechnie stosowana podczas różnego rodzaju prac na obiektach zabytkowych. Dzięki niej można dokonywać renowacji, remontów oraz wzmocnień w budynkach sakralnych, starych murach zamkowych oraz kompleksach pałacowych. Poprzez wywiercone otwory wprowadza się masę wzmacniającą mury, ściany, stropy oraz fundamenty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://wierceniebetonu.com/

© 2019 A MarketPress.com Theme