Wylewka samopoziomująca – jak ją wykonać?

Podłoga to ważny element wnętrza. Powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale również być wytrzymała. Trwałość i wygodę zapewni odpowiednio przygotowane podłoże: przed nałożeniem paneli, parkietu czy płytek podłoże powinno zostać maksymalnie wyrównane i wygładzone. W tym celu kładzie się wylewki samopoziomujące. Czym są, jak je wykonać i który produkt wybrać, żeby podłoga dobrze się sprawowała przez wiele lat?

Wyrównanie podłogi – pierwszy krok przed remontem

Idealnie równą, gotową do wykończenia podłogą mogą cieszyć się jedynie właściciele nowo postawionych mieszkań. W starszych mieszkaniach nierówne podłogi to codzienność. Ich zły stan może wynikać z zaniedbania albo z działania czasu – dawniej nie było tylu materiałów umożliwiających ich idealne wypoziomowanie.Decydując się na remont i wymianę podłóg, trzeba zacząć od pozbycia się nierówności podłoża. Przed położeniem paneli czy desek trzeba zastosować wylewkę samopoziomującą, która pomoże w przygotowaniu podłogi. Gładka i równa będzie idealnym podłożem dla materiałów wykończeniowych i zapewni doskonały efekt wizualny, a także wysoką trwałość.

Jak nakładać wylewki samopoziomujące?

W sklepach dostępne są różnego rodzaju wylewki: antyhydratowe oraz cementowe, cienko- i grubowarstwowe. Które wybrać do wygładzenia powierzchni? Wewnątrz można stosować podłoża antyhydratowe, które z kolei nie nadają się na dwór, ponieważ są wrażliwe na działanie wilgoci. To idealne rozwiązanie przy ogrzewaniu podłogowym. Wylewka cementowa może być stosowana w mieszkaniu i na zewnątrz, jest bardzo trwała, ale należy liczyć się z długim czasem jej schnięcia – to może zająć nawet miesiąc. Wylewkę należy wykonywać w temperaturze dodatniej powyżej 5 stopni. Z podłoża należy usunąć kurz i zabrudzenia, a duże nierówności uzupełnić zaprawą cementową. Następny krok to ułożenie dylatacji, następnie można przystąpić do nakładania wylewki, postępując zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu.

Gdzie kupić wylewkę samopoziomującą?

Wylewki są dostępne w większości sklepów budowlanych. Różnią się rodzajem oraz przeznaczeniem. Dlatego wybierając produkt pozomujący, trzeba zachować szczególną uwagę, dopasowując ją do typu pomieszczenia oraz przeznaczenia.Najlepiej stawiać na produkty renomowanych producentów. Dobrą jakość gwarantuje wylewka samopoziomująca Atlas albo równie trwała i łatwa w nakładaniu wylewka samopoziomująca mapei. Oba produkty są szeroko dostępne w sklepach i gwarantują świetny efekt końcowy.

© 2019 A MarketPress.com Theme