Lampy retro do salonu – modne żyrandole, kinkiety i lampy stojące

Styl retro we wnętrzach znów cieszy się powodzeniem. Gdy chcesz stworzyć klasyczną aranżację lub szukasz lamp do eklektycznego salonu, poznaj najciekawsze modele, które będą wtedy strzałem w dziesiątkę!

Żyrandole retro do salonu – lampy w pałacowym stylu

Gdy szukasz lampy do oświetlenia ogólnego w salonie, postaw na żyrandole retro. To najczęściej wybierane lampy do dużych pomieszczeń jak pokoje dzienne.

Ich rozłożyste ramiona, często zdobione efektownymi detalami, natychmiast przyciągają uwagę, a dzięki wielu punktom świetlnym zapewniają równomierne rozświetlenie całego wnętrza.

Do wyboru są różnorodne żyrandole retro, na przykład mogą być to Lampy retro kute z metalu, z ramą w kolorze polerowanego albo starego złota lub mosiądzu. Świetnie wyglądają z odsłoniętymi żarówkami imitującymi świece, ale również z małymi kloszami z tkaniny lub ze szkła.

Kinkiety retro – lampy ścienne do salonu

Znakomitym dopełnieniem salonu są kinkiety. Takie ścienne lampy w stylu retro mogą sprawdzić się na ścianach przy kominku, telewizorze lub przy obrazach. Tworzą dodatkowe oświetlenie wnętrza i wprowadzają do niego przytulność i elegancję.

W sklepach można znaleźć różnorodne lampy retro do montażu na ścianach. Najlepiej wybrać modele dopasowane do żyrandola retro, aby dzięki temu stworzyć spójnie wyglądającą aranżację.

Wśród popularnych modeli znajdują się kinkiety imitujące kaganki, kinkiety z materiałowymi kloszami, kinkiety w stylu loft, które wyposażone są w metalowy klosz oraz w żarówki z filamentem.

Lampy stojące retro – podłogowe i stołowe

Do salonu warto dodać również lampy retro podłogowe i stołowe, które mogą rozświetlić przestrzeń i stanowić stylowy i praktyczny dodatek.

Podłogowe lampy w stylu retro świetnie wyglądają ustawione przy fotelu albo przy kanapie. Na pewno przydadzą się podczas czytania książki i relaksu. Wśród popularnych lamp retro tego typu znajdują się te ze szklanymi kloszami imitującymi kwiaty oraz z materiałowymi abażurami. Do aranżacji w stylu loft można też wybrać lampy przypominające retro reflektory.

Dopełnieniem aranżacji może być stojąca lampa retro umieszczona na komodzie albo na parapecie. Wśród popularnych modeli znajdują się lampy z ceramicznymi podstawami i tkaninowymi abażurami oraz lampy z metalową bazą i szklanym kloszem. Wybór jest spory, więc można bez problemu dobrać je do salonu.

© 2022 A MarketPress.com Theme