Jak samemu wykonać remont łazienki?

Planując remont łazienki w Katowicach najlepiej postawić na sprawdzoną i renomowaną ekipę budowlaną. Wcześniej można poczytać w internecie opinie na temat poszczególnych firm budowlanych, żeby być pewnym swojego wyboru.

Prace remontowe

Kluczowa jest nie tylko kolejność prac, ale również opracowanie planu działania. Jest to szczególnie istotne, jeżeli planujesz wykonać remont samemu. Obecnie do dyspozycji mamy nowoczesne narzędzia oraz technologię, o której jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt by nie pomyślał.

Przygotowanie do remontu łazienki

Na początku remontu warto wykonać rozbiórkę, a dopiero potem elektrykę oraz hydraulikę. Płytki i montowanie łazienkowej ceramiki najlepiej zostawić na sam koniec. Na uwagę zasługuje fakt, że remont łazienki w bloku może sprawić dużo więcej problemów niż urządzenie nowego pomieszczenia. Niezwykle istotna jest też lokalizacja przyłączy i odpływów, żeby ze sobą nie kolidowały podczas użytkowania sanitariów.

Kładzenie płytek

Przed rozpoczęciem remontu można zobaczyć, w jakim stanie jest podłoże oraz płytki. W niektórych przypadkach wcale nie ma potrzeby skuwania płytek. Jeżeli trzymają się dobrze i nie odchodzą od ścian to nie musisz tego robić. Na takie działania nie zawsze pozwalają też wymiary łazienki. Warto dodać, że na stare płytki można spokojnie położyć nowe i robi tak wiele osób. Po skuciu starej okładziny najważniejsze jest dokładne wyrównanie powierzchni. Podłoże jeszcze należy zagruntować, dzięki czemu uzyskamy dobrą przyczepność i będzie można położyć nowe warstwy płytek. Trzeba też uważać na nieszczelności, które mogą być przyczyną powstawania grzybów i pleśni. Teraz już wiesz, jak wygląda Remont łazienki w Katowicach.

© 2022 A MarketPress.com Theme