Jakie gadżety warto mieć w funkcjonalnej łazience aby korzystanie z niej było komfortowe?

Łazienka jest pomieszczeniem w domu, w którym nie spędza się zbyt dużo czasu, jednak warto zadbać by czas kąpieli był momentem kiedy można się zrelaksować po ciężkim dniu. Dlatego też projektując wygląd i wyposażenie pomieszczenia należy rozważyć nie tylko estetykę, ale i funkcjonalność poszczególnych elementów. Jeśli dopasuje się wyposażenie łazienki do potrzeb, każda kąpiel będzie błogim relaksem.

Wanna czy prysznic? Oto jest pytanie

Część osób zdecydowanie preferuje długie kąpiele w wannie. Można położyć się i prawdziwie wypocząć. Jednak deszczownia do prysznica również ma działanie relaksacyjne – wolno opadające strumienie wody, wbudowane głowice masujące również są atrakcyjne. Często wybór pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest trudny. Zarówno wanna, jak i Deszczownia do prysznica mają swoje zalety. Optymalna sytuacja jest wtedy, gdy można zainstalować oba sprzęty i korzystać z nich według aktualnego zapotrzebowania i chęci.

Zbędne bibeloty – czy akcenty estetyczne są potrzebne w łazience?

Aktualnie panujące trendy w dekorowaniu wnętrz zakładają, że lepiej stawiać na mniejszą ilość ozdób niż na większą. Powinny być one jednak wtedy wyraziste. Oczywiście akcenty estetyczne są potrzebne również w łazience – ładne wnętrza są również elementem relaksu – nie powinno się jednak stawiać ich w nadmiarze, wtedy użytkownik po prostu się męczy, a z łazienki powinno wychodzić się zrelaksowanym. Dekoracje powinny być zatem minimalistyczne i dopasowane estetyką do całości pomieszczenia.

A może system nagłośnienia czy inne smart gadżety?

Coraz popularniejsze są systemy nagłośnienia w łazience – kąpiel z ulubioną muzyką jest bardzo przyjemna. Często można włączyć głośniki do systemu inteligentnego domu i korzystać z asystenta głosowego również w czasie relaksu w wannie lub pod prysznicem. W łazience sprawdzą się również inne gadżety smart: zmieniające kolor żarówki sterowane głosem lub aplikacją, inteligentne szczoteczki do zębów czy oświetlenie lustra. Wszystko to podnosi komfort codziennego korzystania.

© 2022 A MarketPress.com Theme