Czym kierować się podczas wyboru prześcieradła?

Każda pościel musi być uzupełniona przez dobrze dopasowane prześcieradło. Musi ono nie tylko być piękne, ale też dopasowane do wystroju wnętrza i przyjemne w dotyku. Wspaniale, jeśli jest też łatwe w utrzymaniu czystości. Na co zwracać szczególną uwagę kupując prześcieradło? Co liczy się oprócz wzoru na materiale?

Wymiary prześcieradeł

Wymiary prześcieradeł mogą być bardzo różne. Są oczywiście pewne standardowe wymiary, które dostępne są najczęściej – ale można znaleźć też inne rozmiary. Najbardziej popularne wymiary prześcieradła to 200×220, 180×200, 140×200, 90×200, 70×200 oraz rozmiary typowo dziecięce 140X70, 100×90. Zanim padnie wybór na jakiekolwiek prześcieradło należy koniecznie upewnić się, że jest ono dostępne w pożądanym wymiarze. Większe prześcieradła można oczywiście wkładać na materace o mniejszej powierzchni. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie będą one prezentowały się tak samo dobrze jak gdyby były we właściwym wymiarze. Ma to kluczowe znaczenie dla wyglądu całego zaścielonego łóżka. Powinny o tym szczególnie pamiętać osoby, którym zależy na perfekcyjnej pościeli, czyli np. managerowie hoteli, pensjonatów i salonów odnowy biologicznej.

Z gumką czy bez?

Prześcieradło na materac może też mieć różne metody nakładania. Może być wyposażone w elastyczną gumkę lub być w formie dużego prostokąta materiału, który jedynie został obszyty. Takie prześcieradła należy prasować i dbać o ich prawidłowy wygląd. Są często wybierane jako prześcieradła do hoteli i pokoi gościnnych. Łatwo się je składa i przechowuje w szafie. Prześcieradła z gumką są za to łatwiejsze w nakładaniu. Naciągnięta guma doskonale utrzymuje je w miejscu, więc nie ma potrzeby poprawiania prześcieradła. Nie można go skopać, ani zepchnąć z materaca.

Materiał

Znaczenie ma też materiał z jakiego wykonano prześcieradło na materac. Ważne jest by było miłe w dotyku. Najbardziej popularna jest frotta, jersey oraz bawełniana satyna. Ważne jest by była łatwa w utrzymaniu czystości, czyli nie miała żadnych szczególnych wymagań dotyczących konserwacji. Dobrze, gdy starczy zwykła pralka i pranie z resztą bielizny pościelowej. Ważne jest też, by materiał był przyjemny w dotyku. Nie powinien powodować podrażnień, ani alergii. Dobrze jeśli jest to materiał, który oddycha. Podnosi to komfort snu oraz jego jakość.

© 2019 A MarketPress.com Theme