Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne szklane, drewniane, a gdzie z płyty MDF?

Drzwi przesuwne to rozwiązanie, które pomoże zorganizować przestrzeń i będzie piękną dekoracją wnętrza. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając drzwi przesuwne szklane, drewniane bądź z płyty MDF?

Drzwi przesuwne szklane

Jednym z popularniejszych rozwiązań są szklane drzwi przesuwne. Szkło sprawdza się w wielu pomieszczeniach. Do sypialni można wybrać drzwi czarne lub mleczne, które zapewnią intymność. Do salonu nowoczesnego świetnie będą pasowały klasyczne szklane drzwi przesuwne. Do pokoju dziennego w industrialnym stylu warto wybrać przesuwne drzwi szklane w metalowych ramach.

Szklane drzwi przesuwne sprawdzą się również w łazience. Należy jednak zadbać, by szkło nie było prześwitujące. Można zdecydować się na drzwi mleczne, czarne czy z kolorowym nadrukiem.

Wybierając szklane drzwi przesuwne, należy zwrócić uwagę na ich grubość. 8-10 mm to bezpieczna grubość. Nawet, gdyby się rozpadły pod wpływem uderzenia, będą to niekaleczące cząstki. Również bezpiecznym rozwiązaniem są drzwi przesuwne wykonane ze szkła klejonego żywicą lub folią.

Drzwi przesuwne drewniane

Drzwi przesuwne drewniane to propozycja dla osób, które cenią sobie nie tylko interesujący design, ale również, a może przede wszystkim, staranne i solidne materiały. Drzwi drewniane to rozwiązanie ponadczasowe. Drewno jest materiałem niezwykle eleganckim.

Do małego pokoju warto wybrać jasne gatunki drewna. Świetna będzie sosna, buk czy dąb. Ciemne drewno takie jak venge, heban czy orzech sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Świetnie będą komponowały się z jasną podłogą, która zrównoważy kolorystykę.

Ciemnych drzwi drewnianych przesuwnych należy unikać w małych pomieszczeniach, będą bowiem przytłaczały.

Drewniane drzwi przesuwne do pokoju rustykalnego będą wyglądały pięknie, gdy będą wykonane z drewna, na którym będzie widać sęki, szczeliny czy pęknięcia. Jest to wyjątkowo atrakcyjna propozycja, która podkreśli charakter wnętrza.

Drzwi przesuwne z płyty MDF

Drzwi drewniane są niezwykle eleganckie, ale również kosztowne. Drzwi przesuwne z płyty MDF są tańszym odpowiednikiem drzwi drewnianych.

Płyta MDF powstaje z wiórów, które są przetwarzane w wysokiej temperaturze. Są to drzwi, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich dużą zaletą jest szeroka kolorystyka, która pozwala na idealne dopasowanie odcieni do wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

© 2022 A MarketPress.com Theme