Kilka sposobów na poprawę jakości powietrza w mieszkaniu

Domowe zwierzęta, szczelne okna, ogrzewanie, kurz, wydzielane przez sztuczne tworzywa substancje, zanieczyszczenia elektromagnetyczne – wszystko to wpływa na obniżenie jakości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. Co można zrobić, aby dotlenić i oczyścić domową atmosferę?

Regularne wietrzenie

Brzmi banalnie? Jest to jeden z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów wymiany zużytego powietrza na świeże, o wiele bogatsze w tlen. Codzienne wietrzenie, należy wykonywać przy otwartym na oścież oknie przez co najmniej 15 minut. Są to warunki konieczne, aby nastąpiła pełna cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu. Najlepszym czasem na wywietrzenie pokoju, a tym bardziej sypialni, będą wczesne godziny poranne, kiedy to powietrze zawiera najwięcej tlenu i najmniej zanieczyszczeń.

Rośliny oczyszczające powietrze

Zielone rośliny pozwalają wzbogacać powietrze w pokoju, w jakże cenne o2. Poza produkcją tlenu wpływają korzystnie na poziom nawilżenia atmosfery i oczyszczają ją ze szkodliwych substancji. Naturalnie odświeżając powietrze, absorbują toksyczne chemikalia z substancji takich jak: benzen, aceton, formaldehyd, ksylen, trójchloroetylen czy toluen. Słynna już lista, opublikowana przez NASA, zawiera propozycje roślin, najskuteczniej przyczyniających się do poprawy jakości powietrza. Dodatkowym atutem roślin, jest fakt, że stanowią one także element dekoracyjny we wnętrzu. Aby poprawa składu powietrza w domu była odczuwalna, należy przyjąć, że na każde 10 metrów kwadratowych przypada jedna roślina.

Naturalne odświeżacze powietrza

Nadanie pomieszczeniom pięknego zapachu za sprawą olejków eterycznych, nie tylko neutralizuje nieprzyjemne wrażenia węchowe, ale również działa bakterio- i grzybobójczo oraz przeciwwirusowo. By mogły w ten sposób zadziałać, Naturalne odświeżacze powietrza powinny zawierać w składzie prawdziwe olejki eteryczne, a nie zapachowe substancje syntetyczne. Te ostatnie, przyczynią się jedynie do zwiększenia ilości chemikaliów, w używanym przez domowników powietrzu.

© 2022 A MarketPress.com Theme