Łazienka na błysk bez wysiłku

Zarówno woda wodociągowa, jak i ta ciągnięta ze studni, posiada większy lub mniejszy stopień twardości. Najlepiej jest to widać na urządzeniach znajdujących się w łazience, gdzie osadza się nieestetyczny kremowo-szary osad, którego ciężko jest usunąć. Jak sobie poradzić, aby łazienka błyszczała przy minimalnym wkładzie pracy?

Nic nie zastąpi regularnego sprzątania

Regularne czyszczenie sanitariatów w łazience bardzo ułatwia pracę i sprawia, że urządzenia mniej się niszczą. Łatwiej jest minimum raz w tygodniu umyć wannę, umywalkę czy ubikację gdzie znajdują się niewielkie ilości osadów, niż szorować zapuszczone kożuchy. Nie wolno zapominać także o pralce, wewnątrz której także osadza się kamień i brud. Nieczyszczona pralka szybciej ulegnie awarii, a nieprzyjemny zapach wydobywający się z niej zostanie przeniesiony na pranie. Odpowiednio dobrana chemia domowa i regularność jest kluczem do sukcesu.

Chemia gospodarcza sklep specjalistyczny czy market?

Specjalistyczna chemia gospodarcza używana jest w miejscach publicznych, dlatego charakteryzuje się mocniejszym działaniem. Chemia domowa, którą można dostać we wszystkich marketach i sklepach z chemią gospodarczą charakteryzuje się łagodniejszym działaniem, ale jest równie skuteczna. Czasami kusi nas lepsze działanie profesjonalnych środków czyszczących, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że agresywniejsze preparaty będą szybciej niszczyły politurę sanitariatów w naszej łazience.

Nie warto przepłacać, bo i tak nic nie zrobi się samo

Wszechobecne reklamy dają nam jasno do zrozumienia, że im lepszy i droższy środek kupimy, to łazienka praktycznie sama się posprząta. Człowiek znajdujący się w przybytku zwanym “chemia gospodarcza sklep” dostaje oczopląsu i nie wie co wybrać. Zanim kupimy coś bardzo drogiego, najlepiej zachować rozsądek i porównać składy produktów, a nie obietnice producentów.

Chemia domowa prosto ze spiżarki

Bardzo wiele osób stosuje do czyszczenia łazienki ocet i sodę. Wystarczy spryskać krany, wannę, brodzik, kabinę, płytki i inne sprzęty octem, posypać sodą i odczekać kwadrans. Po spłukaniu wodą okazuje się, że bez szorowania wszystkie osady znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki. Ponadto, urządzenia pięknie się błyszczą. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu, do mikstury można dodać kilka kropli olejku eterycznego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://sklepekozet.pl/

© 2019 A MarketPress.com Theme