Mopy dla właścicieli zwierzaków

Decydując się na posiadanie pupila, jakim jest pies lub kot, lub inne zwierzę o dłuższej sierści musimy liczyć się z włosami i kurzem, jakie będą odnajdywane w każdej części domu. Jeszcze przed przybyciem nowego domownika należy zaopatrzyć się w najlepszy sprzęt czyszczący, tak by brud nie narastał, ponieważ może być później trudniejszy do wysprzątania.

Urządzenia sprzątające

Niestety przy długowłosym pupilu nie sprawdzą się mopy automatyczne, które zyskały dużą popularność na rynku. Nie ma co się dziwić, praktycznie nie wymagają ingerencji ze strony posiadacza. Jeśli zwierzę ma krótszą sierść można zastanowić się nad takim rozwiązaniem, najlepiej w połączeniu z odkurzaczem. Jest to jednak duży wydatek i wcześniej warto zastanowić się nad tańszymi alternatywami. Zwłaszcza, że zwierzę może nie tolerować konkurencji w postaci odkurzacza jeżdżącego po domu. Doskonałym rozwiązaniem stanie się spray mop. Mop manualny w połączeniu z pojemnikiem na wodę lub środek czystości znacząco ułatwi sprzątanie w domu, w którym jest długowłose stworzenie.

Środki czystości przy zwierzęciu domowym

Zwierzęta, tak jak ludzie mogą wykazywać się objawami alergii na środki chemiczne. Dlatego w domu, w którym przebywają zwierzęta sugeruje się przejście na środki ekologiczne, pozbawione chemicznych, żrących substancji, które mogą na przykład zniszczyć delikatne poduszki łap psa lub zranić kota. A rynku jest bogata oferta środków czystości o ekologicznym składzie, są one jednak zdecydowanie droższe od syntetycznych odpowiedników. Warto, zatem przygotować własne środki czyszczące. Fora i grupy internetowe dla właścicieli zwierząt są pełne przepisów na środki czystości wykonywane z połączenia sody, octu czy nawet domowej soli kuchennej. Rozwiązania te są bardzo skuteczne, a co więcej dużo tańsze od chemicznej alternatywy. Są jednocześnie przyjazne dla pupila i nie wpływają niekorzystnie na jego zdrowie. Pozwoli to uniknąć chorób i wizyt u weterynarza.

Jakie środki można stosować w spray mopie?

Pojemnik w spray mopie przystosowane są do używania płynnych lub rozpuszczalnych w wodzie środków czyszczących. Idealnie sprawdza się zarówno przy wykorzystaniu środków drogeryjnych, chemicznych jak i domowych, ekologicznych alternatyw. Dla każdego właściciela zwierzęcia bezpieczeństwo i zdrowie pupila będzie istotną wartością. Niezależnie od typu stosowanego środka czystości i typu urządzenia czyszczącego należy zachowa wszelkie środki bezpieczeństwa, aby nie skrzywdzić zwierzęcia swoimi działaniami.

© 2019 A MarketPress.com Theme