Pościel sobie na dobrą noc

Sen jest częścią życia – bardzo ważną, bo w jego czasie organizm regeneruje się i nabiera sił na kolejny dzień pełen aktywności fizycznej i umysłowej. Ważna jest zarówno długość snu jak i jego jakość.
Dorosły człowiek powinien spać około 6-8 godzin na dobę. Każdy, niezależnie od wieku i rodzaju pracy, powinien spać w wygodnej, ciepłej i zdrowej pościeli.

Natura górą

Jeszcze nie tak dawno poduszki z pierza, kołdry czy pierzyny były istotną częścią wiana, czyli wyposażenia panny młodej, wynoszonego z domu rodzinnego. Dzisiaj w sypialniach większości ludzi na łóżkach leżą kołdry i poduszki wypełnione silikonem lub innymi sztucznymi wkładami. Są antyalergiczne, ale nie znaczy to, że zdrowsze i lepsze od naturalnych.Poduszki z pierza gęsiego to powrót do natury. Ptactwo wodne ma puch i pióra doskonale chroniące przed wilgocią i zimnem. Kołdry i poduszki z pierza świetnie absorbują wilgoć i doskonale ogrzewają.Warto przy tym pokreślić, że pierze i puch dostosowują się do temperatury ciała – nie ma więc potrzeby zmiany kołdry czy poduszki na letnią i zimową, gdyż niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz puchowe pościele chronią zarówno przed zmarznięciem jak i przed przegrzewaniem.

Jaką pościel wybrać?

Niejeden oferujący poduszki z pierza sklep zapewnia o najwyższej jakości produktu. Warto sprawdzić w jakich warunkach i przy zachowaniu jakich norm czyszczenia produkowane było pierze czy puch, który wykorzystano do uszycia pościeli. Najlepiej zakupić poduszki z pierza gęsiego, które po pozyskaniu w humanitarny sposób było oczyszczone zgodnie z normami europejskimi lub japońskimi.Gdy już zdecydujemy się na sprzedający poduszki z pierza sklep, warto zapytać również o sposób przygotowania wkładu. Jeśli poduszki z pierza wykonane zostały z piór dartych, to będą delikatniejsze i bardziej miękkie. Dla ochrony szyi zaleca się używanie poduszki z pierza gęsiego, które zostało pocięte na mniejsze kawałki.

Ceny pościeli z zawartością naturalnych puchów czy piór zależą głównie od gatunku ptaków, rozmiaru, procentowej zawartości puchu oraz jakości pokrycia. Zabrudzone i zbite wkłady poduszek i kołder można czyścić w warunkach domowych albo zlecić tę usługę wyspecjalizowanym punktom usługowym.

© 2022 A MarketPress.com Theme