Zadbaj o piękno wnętrz

Budowa lub kupno własnego domu to marzenie coraz większej grupy ludzi. Jeśli jednak to marzenie zostanie już spełnione pozostają prace dekoracyjne i wykończeniowe wewnątrz budynku. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie kasetonów, paneli i płyt ściennych dodających wnętrzom uroku i architektonicznego bogactwa.

Panele ścienne do kuchni

Kuchnia jako centrum życia domowego i miejsce, w którym codziennie spędzamy czas musi być urządzona gustownie i elegancko. Jeszcze kilka lat temu w kuchniach niepodzielnie panowały płytki i kafelki. Na przestrzeni ostatniego pięciolecia detronizują je panele ścienne o różnych gabarytach i wyglądzie. Panele ścienne do kuchni są wykonywane z dużą precyzją z materiałów odpornych na wilgoć, antybakteryjnych i łatwych w utrzymaniu w czystości. Ceni się też nowoczesny wygląd i ciekawe wzory tego materiału.

Najpowszechniej stosowanymi w budownictwie są panele z betonu architektonicznego oraz panele szklane. Beton architektoniczny najczęściej stosuje się w formie szlifowanej co zapobiega namnażaniu się bakterii i umożliwia łatwiejsze czyszczenie powierzchni ścian. Szklane panele ścienne to opcja dla kuchni małych i słabo nasłonecznionych, ale również zwyczajnie dla ludzi chcących uzyskać ciekawy design w swoim domu. Panele te wykonywane są z dużych tafli luster grafitowych. Zmniejsza to liczbę szpar na łączeniach redukując jednocześnie ryzyko rozwoju bakterii.

Atrakcyjność w trójwymiarze

W nowoczesnym budownictwie preferuje się panele ścienne 3d i płyty ścienne 3d. Tysiące wariantów kolorystycznych, wzorów i modeli zapewnia szeroki wybór i dopasowanie do indywidualnych potrzeb aranżacyjnych. Panele ścienne 3d produkowane są ze specjalnej mieszanki kompozytowej zawierającej w swym składzie gips oraz wzmocnienie z włókien szklanych. W niektórych wariantach płyty ścienne 3d wzmacnia się wewnętrznie zatapiając w nich specjalne siatki wzmacniające. Takie rozwiązanie zapewnia trójwymiarowym panelom dużą trwałość, odporność na obtłuczenia czy zarysowania.

Trójwymiarowe panele są znakomitym zamiennikiem stosowanej dawniej sztukaterii, lżejsze i tańsze od niej zapewniają te same walory estetyczne. Panele ścienne występują zarówno w wariantach klasycznych ściennych, narożnych jak i przy sufitowych. Występują w różnych rozmiarach od małych i średnich płytek 30×30 cm oraz 60x60cm po duże ścienne płyty 80x100cm. Panele gipsowe od jego betonowych odpowiedników wyróżnia waga, mniejsza grubość i łatwiejszy montaż. Ponadto gipsowe elementy są niepalne, nie szkodzą zdrowiu oraz nie emitują pyłów czy innych lotnych związków co często ma miejsce w przypadku betonu.

© 2019 A MarketPress.com Theme