Zasłony żakardowe – co warto o nich wiedzieć?

Wybranie porządnych zasłon jest dość trudnym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka. Producenci zasłon co roku oferują swoim klientom nowe produkty, dlatego też wybranie tych najlepszych wymaga dużego obeznania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą bliżej poznać żakard.

Nietuzinkowa tkanina

Żakard to nietuzinkowa tkanina, która na rynku dostępna jest od bardzo wielu lat. Zasłony żakardowe są bardzo mocne i skutecznie blokują promienie słoneczne, które w sezonie letnim mogą bardzo dokuczać domownikom. Żakard to doskonała propozycja również dla tych osób, które chcą osłonić okno przed wścibskimi sąsiadami.

Jedną z największych zalet żakardowych zasłon jest to, że można je na mokro zawieszać bezpośrednio na karniszu i same ładnie się ułożą. Osoby, które chcą lekko usztywnić firanki z żakardu mogą do płukania dodać odrobinę soli kuchennej albo specjalnych detergentów, które są do tego celu przeznaczone. Modne i stylowe zasłony żakardowe pasować będą nie tylko do nowoczesnych, ale również do klasycznych aranżacji wnętrz. Można je zawiesić nie tylko w salonie, ale również w sypialni i pokoju dziennym.

Moda na żakard

Pomimo bardzo wielu zalet żakard nie zawsze był mile widziany w oknach. Materiał ten przez bardzo długi okres czasu uchodził za wynalazek minionych epok, dlatego też nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach jest bardzo duży boom na zasłony żakardowe i materiał ten po dłuższej przerwie ponownie zawitał na rynku.

Żakardowe zasłony w chwili obecnej są najlepszą alternatywą dla zasłon z organtyny, których również nie trzeba prasować. Pamiętać należy jednak o tym, że bardzo gładkie odmiany organtyny nie prezentować będą się zbyt okazale, bez użycia żelazka.

Jak prać żakard?

Firanki żakardowe niestety są bardzo podatne na kurz, dlatego też trzeba je dość często prać. Na szczęście pranie nie stanowi żadnego większego problemu. Aby przywrócić pierwotny blask zakurzonym zasłonom należy je wyprać w niskiej temperaturze i lekko odwirować.

Jak wspomniano powyżej zasłony żakardowe rozprostują się pod swoim własnym ciężarem, dlatego też nie trzeba marnować cennego czasu na ich prasowanie. Wybierając nowe firanki żakardowe warto postawić na produkty od renomowanego producenta, które wykonane są z najlepszych materiałów.

Zasłony żakardowe znaleźć można w ofercie spokko.pl

© 2019 A MarketPress.com Theme