Kupować czy wynajmować? – Przeprowadzka do Legnicy

Legnica jest trzecim co do wielkości – po Wrocławiu oraz Wałbrzychu – miastem w województwie dolnośląskim i trzydziestym ósmym miastem w Polsce. Ze względu na wielokulturowość tego miasta oraz duże możliwości znalezienia interesującej pracy, wiele młodych osób decyduje się na przeprowadzkę do Legnicy. Oczywistym jest, że aby tu mieszkać, potrzebują przysłowiowego dachu nad głową.

Dom czy mieszkanie?

Na rynku nieruchomości można znaleźć przeróżne oferty, zarówno domów, jak i mieszkań. Zanim zdecydujemy się na wybór którejkolwiek z opcji, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. Jeżeli mieszkamy sami – bądź tylko z partnerem lub partnerką – wówczas kilkupokojowy dom wydaje się być nie najlepszym pomysłem.

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wzięcie pod uwagę mieszkania, które będzie rozwiązaniem znacznie tańszym oraz wygodniejszym. Z drugiej strony jednak domy w Legnicy są na tyle atrakcyjne zarówno pod względem cenowym, jak i wizualnym, że z pewnością kuszą niejedną osobę poszukującą idealnego dla siebie miejsca.

Wynajmować czy kupować?

Niestety nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie nie mając żadnych informacji o potencjalnym właścicielu. To, która z opcji będzie lepsza zależy od wielu różnych aspektów. Po pierwsze, czy dana osoba zamierza zostać w Legnicy na dłużej, czy jest to raczej jedynie przystanek w drodze do innego miejsca. Po drugie, jakimi funduszami dysponuje.

Warto pamiętać, że zarówno domy w Legnicy, jak i mieszkania można z powodzeniem wynajmować oraz kupować. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze przekonani, że chcemy spędzić najbliższych kilka lat w akurat tym mieście, wynajem jest zdecydowanie najrozsądniejszą opcją. W przeciwnym razie warto zastanowić się nad kupnem mieszkania lub domu.

Jakich kwot mogę się spodziewać?

Tutaj też nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Cena mieszkań oraz domów uzależniona jest przede wszystkim od metrażu, lokalizacji oraz stanu, w jakim się znajdują. Oczywiście można trafić na bardzo okazyjną cenę, ale zawsze jest ona czymś podyktowana. Jeżeli zależy nam na wysokim standardzie to dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych może kosztować aż 670 tysięcy złotych, co daje około 5 tysięcy złotych za jeden metr kwadratowy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud

© 2022 A MarketPress.com Theme