Palarnie w miejscach publicznych

Zgodnie z ustawą, określającą zasady sprzedaży i konsumpcji wyrobów tytoniowych, palenie papierosów jest zabronione w wielu miejscach publicznych. Zakaz ten obowiązuje między innymi w szkołach, restauracjach czy na uczelniach. Palenie w wymienionych w ustawie budynkach jest dozwolone tylko wtedy, gdy znajduje się w nich palarnia, czyli pomieszczenie odpowiednio oznakowane i wyposażone w układ filtrowania powietrza lub wentylacji.

Pomieszczenia wyłączone z zakazu palenia


Zakaz palenia może nie obowiązywać w jednym z wielu pomieszczeń przeznaczonych do konsumpcji, jeśli jest ono oddzielone od innych części lokalu i jest wyposażone w system wentylacji lub filtry powietrza. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu pomieszczenie może zostać wydzielone jedynie w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, takich jak restauracje, puby czy kluby. W pozostałych budynkach można zapalić tylko w specjalnie przygotowanych salonach lub kabinach, czyli w palarniach.

Profesjonalne pomieszczenia dla palaczy


Palarnie mogą być pomieszczeniami umieszczonymi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W pomieszczeniach można założyć palarnię w postaci kabiny dla maksymalnie kilku osób lub większy salon, mogący pomieścić jednocześnie nawet kilkadziesiąt osób. Firmy zajmujące się sprzedażą i montażem pomieszczeń dla osób palących oferują również wiaty przeznaczone do postawienia na zewnątrz. Takie palarnie mogą być ustawione przed wejściem do budynku, w ogrodzie lub na parkingu.

Wyposażenie palarni


Małe kabiny do palenia tytoniu zazwyczaj mieszczą jedynie mały stolik i kosz na niedopałki, natomiast w większych palarniach mogą znajdować się również krzesła czy kanapy. Każda palarnia musi być wyposażona w system wentylacji lub filtracji. Najczęściej wykorzystywanymi układami oczyszczania powietrza z dymu tytoniowego są filtry elektrostatyczne, węglowe i jonizatory powietrza. Poza wentylatorami czy filtrami, w palarniach musi również znajdować się kosz na śmieci, wykonany z materiałów, które nie ulegną zniszczeniu po kontakcie z niedopałkami papierosów.

Palarnie wewnętrzne i zewnętrzne można nabyć u producenta http://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/.

© 2019 A MarketPress.com Theme