Domki ogrodowe drewniane

Każdy ogród czy to rekreacyjny czy przydomowy powinien być dostosowany do potrzeb użytkowników, umieszczenie więc na jego terenie drewnianego domku o wszechstronnym przeznaczeniu może być strzałem w dziesiątkę.

Drewniane domki narzędziowe

Domki ogrodowe drewniane zazwyczaj pełnią kilka funkcji – mogą być składzikiem na narzędzia, altanką ogrodową lub domkiem zabaw dla dzieci. W zależności od wielkości są adaptowane na potrzeby właścicieli ogrodów.

Do najpopularniejszych należy przystosowanie drewnianego domku jako schowka na urządzenia i narzędzia ogrodnicze. Domek taki ma jedno okienko lub jest go pozbawiony całkowicie, solidne drzwi i wzmocniony dach, a w swoim wnętrzu skrywa wygodne półki na niezbędne narzędzia przydatne w pracach ziemnych. Półki zazwyczaj nie wchodzą w wyposażenie drewnianego domku, ale taką opcję można zamówić u producenta.

Praktyczne altanki ogrodowe

Innym rodzajem drewnianego domku jest altanka ogrodowa – jest to budowla o niewielkich rozmiarach, z mocnym dachem, kilkoma oknami, drzwiami i małą werandą, na której można ustawić meble ogrodowe. Wewnątrz – w zależności od metrażu domku może być jedna lub kilka izb, wyposażonych w niezbędne i funkcjonalne sprzęty. Altanki często służą jako schronienie przed deszczem, przebieralnia po kąpieli w basenie lub miejsce do odpoczynku podczas prac ogrodowych. Czasami są traktowane jak domek letniskowy więc można w nim schować leżaki, sprzęt do pływania oraz inne akcesoria basenowe.

Coś dla najmłodszych użytkowników ogrodu – bajkowe domki z drewna

Najchętniej ustawiane na działkach są domki drewniane przeznaczone do zabawy dla dzieci – są to równie ciekawe co funkcjonalne budowle, często malowane na pastelowe kolory, posiadają kilka okienek, drzwi, spadzisty dach z kominem oraz ganek ze schodkami. W kilku modelach domków dodane jest pięterko, do którego prowadzi drabinka lub małe schodki. Niektóre modele są ustawione na belkach drewnianych i stanowią część placu zabaw – można do nich przymocować niewysoką zjeżdżalnię, drabinkę, sznur z supłami do wspinania się, a pod spodem zorganizować piaskownicę.

Domki dla dzieci oraz każde inne wykonane z drewna muszą spełniać surowe normy bezpieczeństwa użytkowania i powinny być zabezpieczone przed ogniem, deszczem oraz wilgocią.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

© 2019 A MarketPress.com Theme