Rodzaje nowoczesnych oświetleń zewnętrznych

Nowoczesne oświetlenie ogrodowe może uwypuklić krajobraz i architekturę domu, a także zapewnia bezpieczeństwo dzięki odstraszaniu intruzów i oświetlaniu ścieżek w nocy. Przyjrzyjmy się najczęstszym typom nowoczesnego oświetlenia zewnętrznego.

Główne rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Producent lamp ogrodowych dba o to, aby każdy rodzaj oświetlenia zaprojektowano z myślą o różnych potrzebach i sytuacjach. Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu typu ściennego dostępne jest w szerokiej gamie stylów – od oświetlenia górnego i dolnego, które może pomóc w oświetleniu ciekawych elementów architektonicznych, po oświetlenie sześcianowe, które może stworzyć subtelną atmosferę w wejściach lub werandach.

Oświetlenie krajobrazu

Oświetlenie krajobrazu ma na celu zaprezentowanie roślin, drzew, krzewów i kwiatów. Małe reflektory punktowe i słupki (które wymagają kopania dziury, aby światło rozprowadzane było równo z podłożem) są powszechne w oświetleniu krajobrazu, ponieważ nie konkurują z roślinami o uwagę. Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu można również wykorzystać do podkreślenia elementów architektonicznych, takich jak kolumny.

Latarnie i pochodnie

Te elementy oświetlenia zewnętrznego mogą dodać niesamowite efekty do twojego podwórka. Zastanawiając się nad wyborem lampy ogrodowe producent weź pod uwagę pochodnię z otwartym płomieniem, aby poczuć romantyczną atmosferę, lub skorzystaj z bezpłomieniowej odmiany LED, która będzie bezpieczna dla całej rodziny.

Listwy

Listwy oświetleniowe można wykorzystać do podświetlenia basenów, fontann, zewnętrznych obszarów mieszkalnych, krajobrazu, elementów architektury zewnętrznej, znaków i chodników zewnętrznych. Ukryte listwy, często zawierające trwałe żarówki LED, pozwalają na nieskończone możliwości.

Lampy podłogowe

Światła podłogowe oświetlają chodniki, podjazdy i krawędzie basenu. Światła takie dosłownie oświetlają drogę dla bezpieczeństwa i ochrony. W idealnym przypadku wybierz lampy ogrodowe producent, które jest zakryte na górze, aby światło rozprzestrzeniło się równomiernie po ziemi, zamiast tworzyć odblaski.

Nowoczesne oświetlenie ogrodowe jest używane do podkreślenia szczególnych cech ogrodu, takich jak duże drzewa lub sztuka ogrodowa. Najlepiej wybrać tylko jedną funkcję do podświetlenia – nie chcesz, żeby twoje podwórko rozświetlało się jak stadion sportowy w nocy.

© 2019 A MarketPress.com Theme