Jak samodzielnie zrobić skrzynie na owoce?

Jak powszechnie wiadomo, do zbioru i transportowania owoców niezbędne są specjalne kosze i skrzynki na owoce. Do przechowywania zerwanych jabłek i gruszek najlepiej sprawdzą się oczywiście drewniane skrzynie na owoce, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Drewniane skrzynie są bardzo lekkie i przewiewne, dlatego też idealnie sprawdzą się w przypadku owoców i warzyw. Dużą zaletą skrzyń jest również to, że można je swobodnie układać jedną na drugą, bez najmniejszego ryzyka zgniecenia owoców. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak samodzielnie zrobić profesjonalną skrzynię na owoce.

Pojemniki do transportu owoców własnej roboty

W okresie zboru warzyw i owoców, w zależności od obfitości naszych plonów, mogą przydać się większe ilości skrzynek na owoce. W dzisiejszych czasach bez żadnego większego problemu możemy oczywiście kupić gotowe pojemniki do transportu owoców, ale nic nie stoi również na przeszkodzie, aby samodzielnie przygotować skrzynie na owoce. Samodzielnie wykonana skrzynia to oczywiście zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż skrzynia kupna. Pamiętać należy również i o tym, że rozmiary naszej skrzyni możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jak wykonać własną skrzynię na owoce?

Proste skrzynki na owoce najlepiej wykonać przy użyciu popularnych płyt MFP o grubości 15mm. MFP to płyta drewnopochodna, która posiada bardzo szerokie zastosowanie w pracach wykończeniowych i dekoracyjnych. Jest ona bardzo wygodna w montażu i co najważniejsze w obróbce nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Płyta MFP daje gwarancję łatwości i bardzo niskiej ceny wykonania profesjonalnych skrzyń na owoce. Jej olbrzymim plusem jest także lekkość i poręczność, która w transporcie owoców odgrywa bardzo ważną rolę.

Jakie wymiary skrzynki?

Najczęściej używane skrzynie na owoce – https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/skrzynki-na-owoce-kurierzy-zdrowia/ mają przeważnie około 40x60cm i wysokość 20cm. Można oczywiście wykonać nieco mniejszą skrzynkę, która będzie zdecydowane bardziej wygodna i poręczna. Do domowego użytku doskonale sprawdzą się wymiary 35x50x15 cm. Pamiętać należy o tym, aby pomiędzy dnem skrzynki na owoce a ściankami bocznymi pozostawić szczeliny, które ułatwią odprowadzanie wody z mokrych owoców. Szczeliny mogą okazać się bardzo przydatne podczas mycia skrzyń. Szczeliny przy dnie zapewniają także prawidłową cyrkulację powietrza, dzięki czemu przechowywane owoce nie będą gniły. Gotową skrzynkę można pokryć również lakierem bezbarwnym i pomalować według własnego uznania. Niemalowane skrzynki prezentują się bardzo naturalnie, dlatego też można je pozostawić również w takim stanie.

© 2022 A MarketPress.com Theme