Sauna do ogrodu – skąd pochodzi i jak ją urządzić?

Sauna do ogrodu to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wiąże się to także z przekonaniem, że sauny nie są tak drogie, jak się przyjęło uważać, a, przy ograniczonym budżecie domowym, można wykonać je samodzielnie.

Sauna do ogrodu – skąd pochodzi takie rozwiązanie?

Ogrodowe sauny pochodzą z terenów skandynawskich, gdzie były znane już 2 tysiące lat temu. Stamtąd ich popularność przenikała do krajów nadbałtyckich, a wreszcie i do Polski. Sauny kojarzą się nie tylko z miejscem do relaksu, ale również sposobem odpoczynku i zadbania o zdrowie. W Rosji i w Chinach są popularne zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy dają możliwość zadbania o dobrą kondycję i stan zdrowia. Można z nich korzystać wraz ze znajomymi, co stanowi mały rytuał.

Różnorodne modele sauny do ogrodów

Moda na sauny do ogrodu przywędrowała także do Polski, gdzie można znaleźć różne modele saun. Sauna do ogrodu może być połączona np. z tarasem, gdzie można wypoczywać i z małym domkiem, np. w stylu rustykalnym. Stanowi wówczas nie tylko miejsce do relaksu i zadbania o zdrowie, ale też piękną wizytówkę okolicy. Jednym z najchętniej wybieranych modeli są wolnostojące sauny ogrodowe. Zalet takich rozwiązań jest wiele, a za najważniejsze uważa się możliwość kontaktu ze świeżym powietrzem i brak rozchodzenia się oparów po domu, jak to jest w przypadku sauny umieszczonej w domu. Sauna na zewnątrz pozwala też oddzielić rytuał korzystania z niej od zajęć innych domowników.

Sauna dwa w jednym

To popularne rozwiązanie, które pozwala w jednym miejscu w ogrodzie, umiejscowić i saunę i domek, w tym np. domek dla gości. Dzięki temu ogród staje się jeszcze piękniejszy, stanowiąc miejsce do relaksu, jak i piękną przestrzeń. Wiele współczesnych rodzin docenia możliwości, jakie daje sauna zlokalizowana na zewnątrz, jak i jej otoczenie. A to można zaaranżować według własnych upodobań, np. otaczając się ciekawą roślinnością. To też możliwość urządzenia przestrzeni do organizowania wspólnych biesiad w ciepłe, letnie dni. Dla miłośników współczesnego budownictwa i nowoczesnych, designerskich form, dobrym rozwiązaniem będzie budowa sauny utrzymanej w klimacie minimalistycznych, designerskich budowli, która skomponują się z architekturą domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

© 2019 A MarketPress.com Theme