W jaki sposób funkcjonują przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Zarządzanie ściekami – ta kwestia spędza sen z powiek każdemu, kto jest właścicielem domu lub dopiero planuje budowę. Jak rozegrać sprawę z kanalizacją, by było tanio, wygodnie i bezpiecznie? Nowoczesnym i korzystnym dla portfela rozwiązaniem są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Gwarantują pełną neutralizację szkodliwych związków, a jednocześnie są w pełni bezpieczne dla człowieka oraz przyjazne środowisku. Jak działa domowa oczyszczalnia ścieków? Z jakimi zaletami wiąże się to rozwiązanie i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym jest domowa oczyszczalnia ścieków?

Oczyszczalnie przydomowe to rozwiązanie idealne dla tych, którzy nie mają możliwości podpięcia się pod zbiorczą kanalizację. Jest instalowana przy domu jednorodzinnym i zapewnia sprawne i tanie zarządzanie ściekami.
Jej mechanizm opiera się na wykorzystaniu naturalnych, zachodzących w przyrodzie procesów, dzięki czemu przydomowe oczyszczalnie ścieków są ekologiczne i bezpieczne.

Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

W jaki sposób przebiega oczyszczanie w przydomowej oczyszczalni firmy https://oczyszczalnie-metalbud.pl/? Proces odbywa się dwuetapowo. Najpierw ma miejsce w specjalnym osadniku gnilnym, jedno- lub wielokomorowym. W tym miejscu niebezpieczne związki są rozkładane przez beztlenowe bakterie. Zachodzą również naturalne w przyrodzie procesy, takie jak floatacja i sedymentacja. W efekcie ścieki rozdzielone zostają na dwie części: nierozpuszczalne sole mineralne i rozpuszczalne w wodzie proste związki. Szara ciecz wpływa następnie do studzienki rozdzielniczej. W tym miejscu następuje dalsze oczyszczanie, tym razem w warunkach tlenowych. Oba procesy wzajemnie się uzupełniają, końcowo gwarantując pełną neutralizację niebezpiecznych dla człowieka związków – na dodatek w sposób przyjazny przyrodzie i ekologiczny.

Oczyszczalnie przydomowe – jakie warunki trzeba spełnić?

Czy każdy może zamontować w pobliżu posesji domową oczyszczalnię? Odpowiedź brzmi: nie. Nie zawsze jest to bowiem możliwe. Żeby można było wybudować koło domu oczyszczalnię, trzeba spełnić kilka warunków.
Po pierwsze, działka musi mieć odpowiednie wymiary. Oczyszczalnia musi być powiem w określonej przez prawo odległości zarówno od budynku mieszkalnego, jak i od granic działki, a więc sąsiadów. Dodatkowo jej budowie musi sprzyjać gleba – konieczne jest zatem jej zbadanie. Warto upewnić się również, że poziom wód gruntowych nie jest zbyt wysoki, ponieważ budowa oczyszczalni nie uda się. Trzeba również pamiętać o zgłoszeniu zamiaru postawienia oczyszczalni do stosownego dla danego terenu urzędu.

© 2019 A MarketPress.com Theme