Złom metali szlachetnych na sprzedaż

W polskich domach można znaleźć nie tylko starą biżuterię, ale również niewielkie sztabki, wiórki czy tlenki metali szlachetnych. Zwykle nie do końca wiadomo, co z nimi zrobić, jednak złom metali szlachetnych można korzystnie sprzedać, odzyskując w ten sposób zainwestowane środki.

Jak korzystnie sprzedać posiadane metale szlachetne


Posiadanie złomu metali szlachetnych nie musi oznaczać zamrożenia gotówki. Zniszczony łańcuszek, pierścionek, który można naprawić jednak koszt takiej naprawy może przewyższyć jego wartość, a nawet kolczyki, które pozostały w pojedynczych egzemplarzach można korzystnie sprzedać w wielu salonach jubilerskich. Przed wyborem któregoś z nich warto jednak porównać ceny, jakie za złom metali szlachetnych oferują. Zdarza się, że nawet w obrębie jednego miasta cena skupu metali należących do metali szlachetnych będzie się znacząco różnić. Dodatkowym problemem, na jaki mogą natrafić właściciele biżuterii z metali szlachetnych, którą chcą korzystnie sprzedać, jest fakt, że w salonach jubilerskich za metale szlachetne uznaje się jedynie złoto, srebro i platynę.

Nie tylko metale biżuteryjne


Złom metali szlachetnych nie ogranicza się jedynie do trzech metali, z których wykonuje się biżuterię. Do metali szlachetnych zalicza się także m.in. pallad czy iryd. Gamę metali poszerzoną o dodatkowe metale można znaleźć w ofercie firm, które skupują metale szlachetne, także w postaci złomu, oferując swoje usługi w internecie np. w http://www.stellmet.pl/oferta,6,zlom_metali_szlachetnych_i_rzadkich. W tym przypadku sprzedający określa jedynie, jaki rodzaj złomu chce spieniężyć oraz podaje jego przybliżoną wagę. Dzięki specjalnym kalkulatorom umieszczonym na stronie internetowej może oszacować zyski z takiej transakcji. Zleceniodawca nie musi również zajmować się transportem złomu metali szlachetnych, może bowiem zamówić kuriera, który odbierze od niego przesyłkę z metalami szlachetnymi.

Po dokonaniu analizy jakościowej i zważeniu przekazanego złomu dochodzi do jego wyceny oraz przelania środków z tytułu zrealizowanej transakcji na rachunek zlecającego.

© 2019 A MarketPress.com Theme