Jak zadbać o zdrowy i komfortowy sen?

Jeszcze do niedawana w każdym mieszkaniu znajdowała się kołdra zimowa, której zadaniem było chronienie w nocy przed chłodem oraz kołdra letnia, która była przewiewna. Dziś w wielu mieszkaniach jest wyłącznie kołdra całoroczna. Czy to dobre rozwiązanie?

Kiedy sprawdzi się kołdra całoroczna?

Kołdry całoroczne z roku na rok są coraz bardziej popularne. Są idealne do mieszkań, w których zimą temperatura nie spada poniżej 19ºC. Latem taka kołdra przyjemnie chłodzi i wchłania pot.

Kołdry całoroczne to idealne rozwiązanie do mieszkań, które są dobrze ogrzane. Sprawdzają się nawet, gdy jest upalne lato, gdyż ich zaletą jest przewiewność oraz odpowiednia cyrkulacja powietrza chroniąca organizm przed przegrzaniem.

Wybierając kołdry całoroczne warto zadbać, by miały wypełnienie z materiałów, które są przyjazne dla alergików. Bawełna, poliester lub sylikon są nie tylko przyjazne dla alergików, ale również polecane dla małych dzieci, które w łóżeczkach spędzają większość doby.

Warto również zwrócić uwagę na wypełnienie z bambusa, które w ostatnich latach staje się wyjątkowo popularne.

Pościel – kropka nad „i”

Wybierając kołdrę należy pamiętać, że równie ważnym elementem jest pościel, która ma bezpośredni kontakt ze skóra. Ważne, by była wykonana z naturalnych materiałów, które są przyjemne dla skóry i wchłaniają pot.

Każdy z nas wie, że spocona skóra nie zapewni komfortowego snu. Kołdry całoroczne są lżejsze i bardziej przewiewne od kołder zimowych. Dzięki nim organizm nie będzie przegrzany, a to znaczy, że rano będziemy wypoczęci i wyspani.

Tkaniny bawełniane sprawdzą się w każdej sypialni. Flanela, kora oraz dżersej zapewnią zdrowy sen każdemu. Flanela jest idealna na zimowe noce, będzie idealnym uzupełnieniem kołdry całorocznej. Kora ma strukturę, która jest delikatnie wypukła. Nie wszyscy to lubią. Dżersej jest delikatny i nie uczula.

Satynowa pościel będzie idealna na letnie nice, gdy upał potrafi mocno dać się we znaki.

Na komfortowy i zdrowy sen ma wpływ wiele czynników. Ważny jest materac, pościel oraz poduszka. Nie można również zapomnieć, że kołdry całoroczne też mają ogromne znaczenie. Przykrycie się kołdrą, która jest dopasowana do warunków panujących w sypialni, pozwoli przespać cała noc bez problemów.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie Vege Home.

© 2022 A MarketPress.com Theme