Kołdra sezonowa czy całoroczna? Puchowa czy syntetyczna?

Średnio na sen przeznaczamy około 8 godzin w ciągu doby. To czas na regenerację organizmu i odpoczynek. Aby zapewnić sobie komfortowe warunki, warto wybrać wysokiej jakości kołdrę dostosowaną do temperatur panujących w mieszkaniu oraz indywidualnych potrzeb.

Wypełnienie puchowe czy syntetyczne – co wybrać?

Podstawową kwestią przy wyborze pościeli jest jej wypełnienie. To ono decyduje o ciepłocie, przewiewności i lekkości kołdry. Kołdra puchowa 140×200 ma wypełnienie naturalne, które zapewnia świetną cyrkulację powietrza i doskonale odprowadza wilgoć. Jest ciepła i lekka, sprężyście otula ciało i zapewnia wysoki komfort odpoczynku.

Wśród kołder z naturalnym wypełnieniem do wyboru mamy pierze, puch i ich mieszanki. Warto zwrócić uwagę na to, jaki sposób prania kołdry zaleca producent, bowiem kołdra puchowa 140×200 może wymagać kilku dodatkowych środków ostrożności, by zachować wypełnienie w dobrej kondycji.

Hipoalergiczne wypełnienie syntetyczne – zalety

Kołdra 140×200 z wypełnieniem syntetycznym będzie świetnym wyborem dla osób ze skłonnością do alergii. Pościel niestety jest świetną przestrzenią do zbierania roztoczy i innych alergenów. Aby się ich pozbyć, najlepiej regularnie prać pościel w wysokiej temperaturze (60 stopni).

Poszycie kołder hipoalergicznych wykonane jest z syntetycznych materiałów, co w połączeniu z syntetycznym wypełnieniem pozwala na częste, wygodne pranie pościeli. Kołdra 140×200 szybko wyschnie i na długo zachowa swój kształt i właściwości termiczne.

Jak dbać o kołdry, by na długo zachowały swoje właściwości?

Alergicy powinni prać kołdrę nawet raz w miesiącu, natomiast minimum do utrzymania odpowiedniej higieny jest pranie pościeli raz na sezon. W międzyczasie należy kołdry regularnie wietrzyć, co jest szczególnie istotne w przypadku wypełnienia naturalnego, bowiem pranie może być w tym przypadku trudniejsze.

Podstawową kwestią jest oczywiście dobranie kołdry o odpowiedniej ciepłocie, by zachować komfort snu, nie przegrzewać się i nie pocić w nocy.

© 2022 A MarketPress.com Theme