Jak wybrać idealny żyrandol w stylu retro?

Żyrandole retro mają kilka swoich cech szczególnych. Zawieszane są raczej dość nisko i w przeciwieństwie do nowocześniejszych, bardziej współczesnych opraw mają większe rozmiary i wyraźnie udziwnione formy, obfitujące w przeróżne dekoracyjne detale. To właśnie ich wygląd sprawia, że potrafią stać się wisienką na torcie każdej klasycznej aranżacji.

Wybór rozmiaru

Błędem będzie jednak sugerowanie się wyłącznie wyglądem poszczególnych lamp. One mają oczywiście dobrze się prezentować, ale mają też pasować do wnętrza pod względem rozmiaru, bo w dziedzinie projektowania wnętrz zachowanie pewnych proporcji jest kluczowe. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wielkość pomieszczenia, ale także i na wielkość (masywność) występujących w nim elementów. Te duże, a wręcz olbrzymie lampy retro są piękne, ale nie wszędzie będą pasować.

W przypadku gdy lampę retro chce się zawiesić bezpośrednio nad stołem w kuchni lub jadalni, trzeba zasugerować się przede wszystkim wielkością tego stołu. Generowane światło powinno dokładnie go oświetlać, by pomieszczenie stało się w pełni praktyczne.

Określenie stylu

Następny etap zakupów będzie już znacznie przyjemniejszy. Po określeniu rozmiaru można bowiem płynnie przejść do designu i pomyśleć o tym, jak mają w ogóle wyglądać lampy w stylu retro. A mimo iż głównym ich motywem będzie właśnie retro, mogą być one naprawdę zróżnicowane. I to pod wieloma względami. Różnić je będzie bowiem i kolor, i kształt, i forma, i poszczególne dodatkowe elementy.

Najbardziej klasyczne Żyrandole retro przypominają wiszące pasma przezroczystych kryształów. Są niczym pałacowe oprawy, porażające masywnością swojej dekoracyjności, zdolne do rozświetlenia olbrzymiej przestrzeni, zawsze odgrywające w aranżacjach pierwsze skrzypce. Niekoniecznie jednak trzeba pójść aż tak drastycznie w stronę klimatu vintage. Lampy w stylu retro wciąż mogą być nieco bardziej nowoczesne. A to właśnie takie oprawy dużo lepiej odnajdą się w mieszkaniach i domach, których jednak nie da się porównywać do pałacowych komnat.

Dodatkowa podpowiedź

Zakup dekoracyjnej lampy retro może natomiast być doskonałym sposobem na uzyskanie narzędzia, które pomoże w dalszym aranżowaniu przestrzeni. W jaki sposób? Otóż z retro lampy można stworzyć punkt centralny aranżacji, by to wokół niej budować dalsze części pokoju i to właśnie do nie dopasowywać kolejne dodatki, meble czy nawet samą kolorystykę poszczególnych elementów.

© 2022 A MarketPress.com Theme