Oryginalny pokój dzienny

Pokój dzienny jest sercem każdego domu lub mieszkania. To tam domownicy spędzają większość czasu w ciągu dnia. Jest to również najbardziej reprezentacyjna część domu – to właśnie do tego pomieszczenia zapraszamy gości, którzy nas odwiedzają. Co możemy zatem zrobić, aby pokój ten był piękny, przytulny, a przy tym też funkcjonalny?

Designerskie fotele

W niemalże każdym pokoju dziennym znajduje się kącik wypoczynkowy – sofa, fotele, krzesła. Często zajmują one bardzo wiele miejsca i musimy zrezygnować z pewnych dużych elementów dekoracyjnych.
Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby to właśnie te meble pełniły rolę ozdoby. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kanap czy foteli, które są nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale również piękne oraz oryginalne.

Zamiast telewizora

W wielu domach meble w kąciku wypoczynkowym, czyli sofa i fotele skierowane są w stronę telewizora. Jeszcze do niedawna była to ulubiona rozrywka całych rodzin.
Dzisiaj jednak powoli się odchodzi od walk o telewizyjnego pilota. Coraz więcej ludzi pozbywa się tego sprzętu, a w wolnym czasie wybiera takie domowe rozrywki jak czytanie książek czy wspólne granie w gry w planszowe. Jeśli także należymy do tej grupy, nie urządzajmy naszego pokoju dziennego wokół ołtarzyka telewizyjnego. Jeżeli taki układ mebli mieści się w naszej estetyce, możemy na miejscu, w którym powinien stać telewizor umieścić na przykład dekoracyjne akwarium. Spoglądanie na niego zapewne zrelaksuje nas dużo bardziej niż kolejny blok reklamowy czy porcja złych wiadomości ze świata.

Każdemu według potrzeb

Oczywiście, każdy musi urządzić swój pokój dzienny w taki sposób, aby spełniał on jego indywidualne potrzeby. Inaczej będzie to wyglądać w rodzinach, w których są dzieci, a inaczej u starszego małżeństwa na emeryturze.
Jednak ogólnie powinniśmy kierować się tym, żeby pomieszczenie było przytulne, czyste i aby każdy chętnie do niego zaglądał. Stanie się wówczas wspaniałym miejscem wszelkich rodzinnych spotkań oraz rozmów domowników.

© 2019 A MarketPress.com Theme